Jesteś tutaj: WKPartners / Akustyka sal

SYSTEM PANELI AKUSTYCZNYCH I DEKORACYJNYCH AKUPANEL MDF SYSTEM

Produkowane przez nas panele wykonane są na bazie ognioodpornej płyty MDF, która oklejona jest laminatem dekoracyjnym, laminatem HPL lub fornirem naturalnym. Panel akustyczny powstaje poprzez wykonanie podłużnych nacięć ozdobnych na zewnętrznej powierzchni płyty z jednoczesnym wykonaniem perforacji akustycznej od wewnętrznej strony płyty. Panele tego typu są coraz powszechniej stosowane jako elegancka okładzina ścienna i sufitowa, pełniąca funkcje dekoracyjne oraz akustyczne. Kolorystyka płyt w kilkuset kolorach zgodnie z katalogiem FINSA . System może funkcjonować samodzielnie lub w połączeniu z okładzinami tkaninowymi AKUPANEL FABRIC SYSTEM

SYSTEM OKŁADZIN AKUSTYCZNYCH I DEKORACYJNYCH AKUPANEL FABRIC SYSTEM

Jest to system ustrojów akustycznych utworzonych przez odpowiednie rozmieszczenie wełny mineralnej na ścianach pomieszczeń. Grubość i rozmieszczenie wełny wynika z projektu akustycznego, odpowiedniego dla danego wnętrza. Warstwę dekoracyjną tworzy tkanina zabezpieczona ogniowo apreturą lub wykonana z włókien trudnopalnych. Tkanina napinana jest na konstrukcji nośnej wykonanej w technologii identycznej jak w przypadku okładzin panelowych AKUPANEL MDF. Dodatkowo stosuje się specjalny profil mocujący. Profil ten posiada klips umożliwiający montaż tkaniny. Po zamontowaniu tkaniny, elementy konstrukcyjne są nie widoczne. System posiada możliwości modelowania wnętrz zależnie od potrzeb architektonicznych. Możliwe jest oblicowanie płaskich powierzchni, tworzenie przestrzennych brył i wiszących blend. System może funkcjonować samodzielnie lub w połączeniu z okładzinami panelowymi AKUPANEL MDF SYSTEM.

ŁĄCZENIE SYSTEMÓW

Okładziny Akupanel MDF System oraz Akupanel Fabric System można łączyć. Połączenia takie dają duże możliwości architektoniczne a także pozwalają uzyskać odpowiednie parametry akustyczne dla różnych typów sal.

KONSTRUKCJA Stabilna, nie wpadająca w drgania konstrukcja drewniana wykonana z impregnowanych materiałów . Konstrukcja tworzy także przestrzeń umożliwiającą przeprowadzenie instalacji technicznych. Może ona stanowić płaską powierzchnię lub tworzyć przestrzenne bryły zależnie od potrzeb architektonicznych. W przypadku okładzin akustycznych przestrzeń wewnątrz konstrukcji wypełniona jest wełną mineralną. Grubość i rozmieszczenie wełny mineralnej uzależniona jest od oczekiwanych efektów akustycznych. Każdy projekt konsultowany jest z akustykiem i realizowany w/g jego wytycznych. Do wytłumień stosujemy wełnę mineralną szklaną z welonem czarnym. Wełna ta jest nie pyląca tzn. jej włókna nie wytrącają się pod wpływem drgań.


WK Partners Sp. z o. o., 01-625 Warszawa, ul. Mickiewicza 37/58
Tel. +48 535 50 50 70 * e-mail: office@wkpartners.pl

Copyright WK Partners
Start Firma Realizacje Projekty Referencje Wyposazenie sal Akustyka sal Kontakt
Projektowanie stron www